پلوسی دستور تدوین طرح استیضاح دونالد را صادر کرد، ترامپ: عجله کنید

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از رویترز، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، می گوید که این مجلس مراحل طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، را پیش می برد.

پلوسی دستور تدوین طرح استیضاح دونالد را صادر کرد، ترامپ: عجله کنید

به گفته وی ترامپ از موقعیت خود برای منافع شخصی سوء استفاده کرده و به امنیت ملی آمریکا آسیب رسانده است.

این تحول یک روز پس از آن رخ داد که سه متخصص قانون اساسی آمریکا روز چهارشنبه (4 دسامبر) دربرابر کمیته قضایی مجلس آمریکا تصریح کردند که اقدامات دونالد ترامپ او را مستوجب برکناری از ریاست جمهوری می کند.

این سه استاد دانشگاه گفته اند تلاش رییس جمهوری آمریکا برای کمک دریافت از اوکراین برای امتیازگیری سیاسی جرم است.

آنها ترامپ را به اخلال در برقراری عدالت نیز متهم کردند.

پلوسی پنجشنبه در اظهاراتی تلویزیونی گفت: رییس جمهوری برای رسیدن به نفع شخصی و سیاسی از قدرتش سوء استفاده کرده که این مسأله به زیان امنیت ملی است. امروز از رییس [کمیته قضایی مجلس کنندگان] می خواهم که تدوین بندهای استیضاح را به پیش ببرد.

اگر بندهای استیضاح در مجلس کنندگان تصویب و تأیید شود، سنا برای محاکمه ترامپ تشکیل جلسه خواهد داد. سنا در این جلسه تصمیم خواهد گرفت که آیا ترامپ را برکنار کند یا نه.

در این میان ترامپ در این جدال به پشتیبانی هم حزبی هایش دلگرم است. او به دستور پلوسی به کمیته قضایی مجلس کنندگان واکنش نشان داد و گفت: آنها همین الان اعلام کردند که می خواهند من را بر سر هیچ استیضاح کنند. موضوع خوب این است که جمهوریخواهان هرگز تا این اندازه متحدتر نبوده اند. ما پیروز خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پلوسی دستور تدوین طرح استیضاح دونالد را صادر کرد، ترامپ: عجله کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی دستور تدوین طرح استیضاح دونالد را صادر کرد، ترامپ: عجله کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید