پنتاگون: حضور قوی در خاورمیانه را حفظ می کنیم

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، وزارت دفاع آمریکا اعلام نمود که این کشور همچنان حضور قوی در خاورمیانه دارد و آن را حفظ خواهد نمود.

پنتاگون: حضور قوی در خاورمیانه را حفظ می کنیم

به نقل از الخلیج آنلاین، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) روز دوشنبه در کنفرانس خبری درباره خارج کردن بعضی سامانه های دفاعی از خاورمیانه گفت: آمریکا هنوز حضور قوی در خارومیانه دارد. لوید آستین، وزیر دفاع بر اهمیت حفظ این حضور قوی در منطقه تأکید دارد.

وی درباره خروج بعضی توانمندی های نظامی و خروج نیروها از منطقه گفت: این یک مساله شایع است و به حفظ آمادگی این توانایی ها یاری خواهد نمود. اگر منافع آمریکا در خطر باشد وزیر دفاع تصمیم مشابهی نخواهد گرفت.

آدینه وزارت دفاع آمریکا اعلام نمود که سامانه های دفاعی خود را در خاورمیانه کاهش داده است.

جسیکا مکنولتی، سخنگوی پنتاگون در بیاینه ای تاکید نموده بود، وزیر دفاع آمریکا دستور داده که طی این تابستان بعضی نیروها و توانایی ها از منطقه خارج شوند. این دستور به شکل اساسی مربوط به تجهیزات دفاع هوایی است.

روزنامه وال استریت ژورنال اخیرا اعلام نمود که پنتاگون از اوایل ژوئن خارج کردن هشت تیربار سامانه های پاتریوت را از عراق، کویت، اردن و عربستان شروع نموده است.

آمریکا بعلاوه قصد خارج کردن تمام نیروهایش از افغانستان را دارد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ادامه توضیح داد: جزئیات حمایتی که ترکیه در افغانستان بعد از خروج نیروهای آمریکایی و ائتلاف ارائه خواهد نمود، آنالیز می کنیم.

کربی اشاره نمود: آمریکا از نزدیک شرایط امنیتی افغانستان را زیر نظر دارد و هیچ تغییری در جدول زمانی خروج کامل نیروهای آمریکایی از این کشور نداریم.

او در پاسخ به سوال خبرنگار درباره توافق بین آنکارا و واشنگتن درباره تامین امنیت فرودگاه حامد کرزای کابل گفت: تماس تلفنی وزیران دفاع دو کشور تکمیل نماینده ملاقات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه اجلاس ناتو بود.

کربی توضیح داد: ترکیه با ایفای نقش پیشگامانه در تامین امنیت فرودگاه موافقت نموده اما کوشش در باره جزئیات آن در جریان است و بسیاری از امور باید انجام شوند.

سخنگوی پنتاگون اشاره نمود، طرف ترکیه خواهان حمایت آمریکا و جامعه جهانی شده و ما این موضوع را آنالیز می کنیم.

او درباره آمادگی آمریکا در زمینه ارائه یاری های اقتصادی و لجستیکی به ترکیه در این خصوص گفت: همانطور که گفتم ما این موضوع را آنالیز می کنیم و ما هنوز ماهیت حمایتی که ارائه خواهد شد، نمی دانیم.

وزارت دفاع آمریکا می گوید: آهنگ خروج نیروهای آمریکایی در افغانستان در سایه افزایش قابل توجه دستاوردهای میدانی طالبان احتمالا کند گردد. اما کربی در عین حال تاکید نمود، این مساله هرگز بر شرایط موعد نهایی تعیین شده برای خروج یعنی 11 سپتامبر تاثیر نخواهد گذاشت.

سخنگوی پنتاگون اضافه کرد، فرایند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در صورت پیشرفت های میدانی طالبان و حملات در چندین جبهه کندتر می گردد.

او درباره حملات طالبان و تاثیر آن بر فرایند خروج نیروها از این کشور گفت: طرح ها ممکن است نسبت به تغییر شرایط میدانی تغییر نمایند. اگر تغییراتی رخ دهند باید فرایند، سطح و حجم خروج در هر روز یا هفته خاص تغییر کند ما می خواهیم در این خصوص انعطاف پذیری داشته باشیم.

کربی در عین حال بر دو مساله که قابل تغییر نیستند، تاکید نمود، اول خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان به استثنای آن دسته که برای حفظ حضور دیپلماتیک باقی خواهند ماند و دوم اینکه تکمیل خروج با فرا رسیدن سپتامبر طبق دستور فرمانده کل نیروهای مسلح کشور خواهد بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پنتاگون: حضور قوی در خاورمیانه را حفظ می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: حضور قوی در خاورمیانه را حفظ می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید