چقدر از هزینه درمان بیمارستان های غیرطرف قرارداد را بیمه پرداخت می نماید؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، حسینی گفت: پرونده خسارت متفرقه براساس تعرفه دولتی محاسبه و 90 درصد آن در وجه بیمه شده پرداخت خواهد شد.

چقدر از هزینه درمان بیمارستان های غیرطرف قرارداد را بیمه پرداخت می نماید؟

سید محمد حسینی مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در گفت وگو با خبرنگار گفت: برای رفاه هموطنان و بیمه شدگان همچنین جلوگیری از تردد های درون شهری اسناد خسارت متفرقه از سوی بیمارستان های غیرطرف قرارداد به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد منتخب واگذار می گردد.

حسینی اضافه نمود: بیمه شدگان می توانند برای دریافت هزینه خدمات بستری در تعهد و یا دریافت هزینه رادیوتراپی شیمی درمانی، سمعک و کیسه کولوستومی، صرفاً به 5 دفتر پیشخوان منتخب واقع در ستارخان، قلهک، میدان نبوت، آزادی، شهرری (خط آهن) مراجعه نمایند. زیرا طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی سازمان های بیمه گر پایه موظفند، هزینه درمان بیمه شدگانی که در مؤسسات درمانی غیر طرف قرارداد تحت درمان قرار گیرند پرداخت نمایند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران بیان نمود: افرادی که حق بیمه را پرداخت نمایند، برای دریافت خسارت در اولویت قرار می گیرند، اما امکان پرداخت خسارت متفرقه برای بیمه شدگان صندوق سلامت همگانی رایگان وجود ندارد، زیرا امکان پرداخت ما به التفاوت تعرفه خصوصی و دولتی برای ایشان مقدور نیست. بیمه شدگان روستایی نیز طبق تفاهم نامه باید به مراکز دانشگاهی مراجعه نمایند همچنین این موضوع در صورتی برای افراد انجام می گردد که نظام ارجاع را رعایت نموده باشند لیکن در مواقع اورژانسی می توانند به بیمارستان غیرطرف قرارداد مراجعه نمایند و به وسیله خسارت متفرقه و درصورت تشخیص کارشناسان امکان پرداخت خسارت ها وجود دارد.

وی یادآوری کرد: خدمات سرپایی از جمله شیمی درمانی، رادیوتراپی نیز در صورت درمان سرپایی مراکز غیر طرف قرارداد امکان پرداخت خسارت متفرقه وجود دارد. پرونده خسارت متفرقه براساس تعرفه دولتی محاسبه و 90 درصد آن در وجه بیمه شده پرداخت خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چقدر از هزینه درمان بیمارستان های غیرطرف قرارداد را بیمه پرداخت می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چقدر از هزینه درمان بیمارستان های غیرطرف قرارداد را بیمه پرداخت می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید