گفتگوی وزرای دفاع روسیه و آذربایجان درباره همکاری های نظامی

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از سایت وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه ملاقات کرد.

گفتگوی وزرای دفاع روسیه و آذربایجان درباره همکاری های نظامی

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در این ملاقات گفت: روابط دوستی روسای جمهور آذربایجان و روسیه توسعه پویای روابط دو کشور در تمام زمینه ها را معین می نماید.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با اشاره به نقش روسیه در حل مناقشه قره باغ، تاکید نمود: روسیه همانند تمام سازمان های بین المللی تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان را به رسمیت می شناسد و به حق حاکمیت و استقلال جمهوری آذربایجان احترام می گذارد.

وزیر دفاع روسیه نیز ضمن تشکر از میهمان نوازی طرف آذربایجانی، گفت: به خانواده های نظامیان نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان که در نبردهای اخیر در مرز با ارمنستان جان باخته اند، با اندوه فراوان تسلیت عرض می کنم.

ژنرال شویگو، در واکنش به اخبار و گزارشات منتشره در رسانه های (جمهوری آذربایجان) درخصوص انتقال تسلیحات نظامی از روسیه به ارمنستان توسط هواپیما هم گفت: جابجایی نظامی مذکور، با هدف ارسال تجهیزات نظامی و تسلیحات و سایر تدارکات نظامی به مراکز نظامی ارمنستان نبوده، بلکه در راستای ارسال لوازمات و تجهیزات ساخت و ساز جهت توسعه و بازسازی پایگاه شماره 102 روسیه در این کشور و نیز انتقال و جابجایی پرسنل نظامی است که در این پایگاه خدمت می نمایند. روسیه تا کنون اقدامی علیه آذربایجان انجام نداده و از این به بعد نیز انجام نخواهد داد.

در این نشست، طرفین همچنین مسایل امنیت بین المللی، شرایط فعلی همکاری نظامی و چشم اندازهای توسعه روابط دو کشور را مورد مذاکره قرار داده و درخصوص سایر مسایل مورد علاقه متقابل در زمینه همکاری نظامی و فنی گفتگو کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گفتگوی وزرای دفاع روسیه و آذربایجان درباره همکاری های نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی وزرای دفاع روسیه و آذربایجان درباره همکاری های نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید