گفت وگوی تلفنی لاوروف و پامپئو درباره شرایط کرونا در جهان

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، بعد از مذاکرات تلفنی پوتین و ترامپ، وزرای خارجه روسیه و آمریکا نیز در تماسی تلفنی، مسائل ناشی از بیماری کرونا، تحقق تصمیمات نشست سران گروه-20 ، ثبات راهبردی، اوضاع سوریه و برخی مسائل دوجانبه را بررسی کردند.

گفت وگوی تلفنی لاوروف و پامپئو درباره شرایط کرونا در جهان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه گفت که سرگئی لاوروف و مایکل پامپئو وزرای خارجه روسیه و ایالات متحده، روز دوشنبه ، پس از مذاکرات تلفنی بین ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ روسای جمهوری دو کشور، در جریان گفت وگویی تلفنی درباره مسائل ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا و اجرای تصمیمات نشست سران گروه 20 در این باره، با یکدیگر صحبت کردند.

طبق گزارش وزارت خارجه روسیه در این باره، این مذاکرات که به ابتکارعمل طرف آمریکایی انجام شد، به دنبال مکالمه تلفنی چند ساعت قبل روسای جمهوری روسیه و ایالات متحده بود و وزرای امور خارجه نیز به تبادل نظر درباره اوضاع جهان در نتیجه گسترش شیوع ویروس کرونا ادامه دادند.

لاوروف وپامپئو قصد دو کشور برای کمک به تحقق تصمیمات اتخاذ شده در نشست سران گروه جی- 20 که در تاریخ 26 مارس (یکشنبه، 7 فروردین ماه) در قالب یک کنفرانس ویدئویی برگزار گشت را مورد تأیید قرار دادند.

علاوه بر این ، طرفین درباره شرایط کنونی در زمینه ثبات راهبردی و حل و فصل مسالمت آمیز اوضاع در سوریه نیز تبادل نظر کردند.

وزارت امور خارجه روسیه یادآور شد که سایر موضوعات مهم در دستور کار بین المللی ، از جمله اوضاع در عرصه ثبات راهبردی و حل و فصل اوضاع در سوریه و همچنین برخی از مسائل موجود در روابط دوجانبه نیز در جریان این مذاکرات بررسی شد.

روز گذشته نخست روسای جمهوری روسیه و آمریکا یک گفت گوی تلفنی طولانی با یکدیگر داشتند که در جریان آن درباره مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا و شرایط کنونی در بازار نفت مذاکره کردند. پوتین و ترامپ همچنین موافقت کردند که تماس های دوجانبه را ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گفت وگوی تلفنی لاوروف و پامپئو درباره شرایط کرونا در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی لاوروف و پامپئو درباره شرایط کرونا در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید