معماری و عمران

قیمت خانه های نهضت ملی مسکن میلیاردی شد؟

مدیرعامل شهر های تازه در یک برنامه تلویزیونی، اعلام قیمت متری 10 تا 15 میلیون تومان برای واحد های نهضت ملی مسکن بود که هزینه واحد ها را به بالای یک میلیارد تومان می رساند؛ اگرچه روابط عمومی شرکت، این عدد را اشتباه لفظی دانسته، اما محاسبات سازندگان بر اساس...

17 خرداد 1401

10 اشتباه رایج در دویدن که باید از آن ها اجتناب کنید

هر دونده ای در تمرینات یا مسابقات مرتکب اشتباهات رایج دویدن می گردد اما این اشتباهات در بین دونده هایی که به تازگی دویدن را آغاز نموده اند رایج تر هستند. از آنجا که اشتباهاتی که در دویدن مرتکب می شوید می تواند منجر به آسیب دیدگی بگردد یا مسائل دیگری را...

4 اردیبهشت 1401

ساختمان های عجیب که استاندارها را شکانده اند

مطمئنا این ساختمان ها نسبت به قوطی کبریت های مستطیلی حومه شهر، تنوع خوبی محسوب می شوند، اما باز با این حال حتما دلمان می خواهد بدانیم موقع طراحی این ساختمان های عجیب و غریب، چی توی سر معماران سازنده شان می گذشت و از چه چیزهایی الهام گرفته اند؟

21 فروردین 1401

کلیسای ناجی خون ریخته شده سنت پترزبورگ

کلیسای ناجی خون ریخته شده سنت پترزبورگ یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر سنت پترزبورگ است. کلیسای بناشده بر خون، یا کلیسای قیامِ مسیح از دیگر نام هایی است که به این مکان تاریخی می دهند. راهنماهای گردشگری از نام کلیسای بناشده بر خون (Church on Split Blood) بیش از سایر...

14 اسفند 1400

فیزیکدانان می گویند هرم جیزه، الکترومغناطیس را در خود متمرکز می کند

شاید شکل هرم بزرگ جیزه بتواند الهام بخش کشف های نوی در بخش فناوری نانوی نو باشد.

10 اسفند 1400

اگر کپک بخورید این اتفاقات در بدن شما رخ می دهد

همه ما می دانیم که کپک ها برای سلامتی ما مضر هستند و از خوردن مواد غذایی کپک زده پرهیز می کنیم؛ اما واقعا چرا کپک برای بدن ضرر دارد؟

1 اسفند 1400

عرضه خودرو در بورس نهایی می شود؟

به گزارش خبرنگاران، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس در مراسم افتتاحیه معاملات آینده مس و گواهی سپرده مس و میلگرد گفت: یکی از رسالت های بورس کالا بحث اوراق سازی است. راضی هستیم که در رابطه با محصولات صنعتی توانستیم به این موضوع علیرغم مسائل برسیم.

24 بهمن 1400

فتح اللهی: توسعه جزیره قشم کاریکاتوری بود، باید به توسعه و نوسازی بخش حمل و نقل کالا بپردازیم

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: توسعه قشم، یک نوع توسعه کاریکاتوری را ایجاد نموده و باید برنامه کوتاه مدت و بلند مدت و میان مدت شکل بگیرد.

14 بهمن 1400

زیبایی عجیب ایستگاه های اتوبوس شوروی

عکاسی کانادایی به نام کریستوفر هرویگ به منظور ثبت پدیده های کمیاب، حدود 10 سال پیش در سفر خود با دوچرخه به دور اروپا به طور اتفاقی به سراسر اتحاد جماهیر شوروی سابق سفر کرد. منظور از این پدیده های کمیاب، ایستگاه های اتوبوس این کشور هستند. این سرپناه های...

2 بهمن 1400

تجهیز جاده های شریانی تا آذرماه به دوربین ثبت تخلفات

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: با افزایش 400 دوربین جاده ای به مجموع دوربین های فعلی، تا انتها آذر ماه سال جاری همه راه های شریانی کشور به دوربین ثبت تخلفات مجهز می شوند.

18 دی 1400

خانه ملت ، رحیمی مظفری؛ ایستگاه های سی.ان.جی در آستانه تعطیلی!

خبرنگاران - عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: عمر اغلب صندلی های سی.ان.جی 10 سال است و بعد از 5 سال فعالیت نیازمند تعمیرات می شوند اما هزینه تعمیرات آن ها به قدری بالا است که احیاء مجددشان برای صندلی داران ارزان نیست.

8 آذر 1400

ماده هوشمندی که در یک دقیقه گرم و سرد می شود

پژوهشگران آمریکایی، ماده هوشمندی ابداع کرده اند که می تواند طی یک یا دو دقیقه گرم و سرد شود.

4 آذر 1400

10 روش طبیعی افزایش دوپامین

دوپامین هورمونی است که به ما انگیزه و انرژی می دهد و کاهش سطح آن باعث می شود همیشه خسته و بی انرژی باشیم. دوپامین در مغز به عنوان یک انتقال دهنده عصبی عمل می کند و کاهش سطح آن به مسائل جدی سلامتی منجر می شود.

25 آبان 1400

26 مدل طرح و مدل عکس نمای کامپوزیت ساختمان مدرن [بسیار لوکس]

یکی راه های نو برای مدرن کردن نمای ساختمان استفاده از پنل های طرح فلزی است که با طرح و خطوط صاف خود نمای هر ساختمانی را مدرن می نماید. یکی از پنل هایی که در چند سال اخیر استفاده بسیار وسیعی از آنها در کشورمان می گردد و شما هم حتما در ساختمان های سطح شهرتان...

10 شهریور 1400

نفس های طبیعت در سرمستان به شماره افتاد

خبرنگاران/بوشهر با استقرار صنایع برای دو معدن در روستای سرمستان شهرستان دیّر، قنات های این روستا نابود خواهند شد و روستاییان شغل اصلی خود یعنی کشاورزی و دامپروری را از دست خواهند داد.

24 مرداد 1400

راز سفر فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به ریاض

به گزارش خبرنگاران به نقل از سعودی لیکس، یک منبع سعودی عالی رتبه به راز سفر تیموثی لندرکنینگ فرستاده آمریکا در امور یمن به عربستان پرداخت و پرده از ناگفته های بسیاری در این زمینه برداشت.

14 مرداد 1400

نامه ای از ایران به عربستان

ایران- عربستان؛ هر چقدر این دو کشور در سیاست های منطقه ایفای نقش می کنند و مخالفان و موافقانی دارند، در عرصه ورزش هم تقریبا قدرت بین این دو در غرب آسیا تقسیم شده است و هر تصمیمی که طرف مقابل می گیرد روی نظر کشور دیگر تأثیر مستقیم می گذارد. البته در حوزه...

30 تیر 1400

فراوری 20 هزار پابند الکترونیکی تا انتها سال جاری

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت: تا سرانجام سال، زمینه فراوری و بکارگیری 20 هزار پابند الکترونیکی برای زندانیان با هدف کاهش آسیب های زندان و خانواده زندانی فراهم می گردد.

19 تیر 1400

قهرمان سازی از جاسوسی که وطنش را به انگلیسی ها فروخت

قاصد فیلمی است که به نوعی قدرشناسی انگلیسی ها از مهم ترین جاسوس شان در دوران جنگ سرد به حساب می آید؛ البته نه یک جاسوس انگلیسی که اگر چنین بود، کار برایشان راحت تر و معقول تر بود، بلکه یک وطن فروش روس.

17 تیر 1400

مراحل نهایی مکان یابی آرامستان جدید تهران، افزودن4720هکتار به فضای سبز و کمربند پایتخت

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح عملکرد این معاونت در دوره پنجم مدیریت شهری گفت: در حوزه فضای سبز ظرف چهار سال گذشته 89 بوستان به مساحت 154 هکتار در تهران احداث شده که در سال 96، 23 بوستان با 34 هکتار در سال 97 نیز 24 بوستان به مساحت 26 هکتار، سال 98، 19 بوستان...

8 تیر 1400
تعداد: (39)